oprogramowanie do faktur

Co powinno znaleźć się na fakturze VAT?

Faktura jest nieodłączną częścią prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. To dzięki niej właściciel może odnieść spore korzyści pod względem finansowym, lecz pod warunkiem, że sumiennie będzie uzupełniał niezbędne informacje. Wpisanie się w obowiązujące wymogi prawne nie jest jednak łatwe, gdyż w dokumencie powinny znaleźć się szczegółowe dane o sposobie transakcji, stronach biorących w niej udział i nie tylko. O czym jeszcze pamiętać uzupełniając fakturę VAT?

Oprogramowanie często aktualizowane

 oprogramowanie do fakturElementów, które tworzą fakturę, jest mnóstwo. To między innymi wspomniane strony, czyli podatnik oraz nabywca, którzy bezwarunkowo muszą znaleźć się na dokumencie. W nim powinna być też informacja o rodzaju usług, koszcie należności, a także stawce podatku. Wypełniający nie może zapomnieć, by nanieść na fakturę daty wystawienia, numeru identyfikacyjnego (seryjnego), oraz indywidualnych numerów podatnika i nabywcy. Na dokumencie umieszcza się też dane o cenie jednostkowej towaru (lub usługi), jego całkowitej wartości oraz o wszystkich ulgach i rabatach. Jest też kilka drobniejszych informacji, jak procedura marży czy metoda kasowa. Faktury występują również w formie uproszczonej i wówczas nieco różnią się rubryki, jakie należy uzupełnić.

 oprogramowanie do fakturJak widać, danych do uzupełnienia pojedynczego dokumentu sprzedaży jest mnóstwo. Dla osób niewprawionych, przygotowanie faktury może zająć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. Jest to niepotrzebna strata czasu, gdyż cały proces wystawiania faktur można przyspieszyć, ułatwić i uczynić go przyjemniejszym. Nie trzeba pamiętać o wszystkich normach, które powinien spełniać przygotowany egzemplarz dokumentujący sprzedaż. Obecnie większość firm stosuje intuicyjne oprogramowanie do faktur, które dzięki regularnym aktualizacjom, pozostają zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. W takich programach wystarczy wpisać dane, które wyświetlają się na interfejsie, a już w kilka chwil dokument będzie gotowy. W niektórych z nich można też tworzyć bazy danych i tym samym jeszcze bardziej przyspieszyć wystawianie faktur. Który rodzaj faktur wybrać, jak je uzupełnić i czy są one zgodne z wymogami?

Na te pytania nie muszą znać odpowiedzi nawet księgowi, gdyż stosując niedrogie, a często nawet darmowe (przez okres próbny) programy, pojedyncze i masowe wystawianie dokumentów to kwestia sekund lub kilku minut. Warto przekonać się do tej formy wsparcia dla przedsiębiorców — za wypróbowanie oprogramowania nic się nie zapłaci, a efekt będzie widoczny natychmiastowo przy pierwszej sprzedaży.

Więcej: https://www.faktury-ok.pl/