Dlaczego warto rozważyć pożyczkę hipoteczną?

Sąd Arbitrażowy

pożyczki pod zastaw

Dlaczego warto rozważyć pożyczkę hipoteczną?

Wiele osób decydując się na zakup domu lub mieszkania na spotkaniu z doradcą finansowym bardzo dużą uwagę przywiązuje do kosztów kredytu. Na spotkaniu najczęściej otrzymujemy minimum trzy propozycje rozwiązań przygotowanych w oparciu o nasze potrzeby i możliwości. W tym tekście omówiony został proces przygotowania się do wniosku o pożyczkę hipoteczną oraz kilka opcji dla osób, które mogą mieć problemy z zabezpieczeniem przy tego typu kredytach.

Pożyczki i doradcy finansowi

 pożyczki pod zastawJeżeli myślimy o generalnym remoncie lub dużej inwestycji, która przekracza możliwości klasycznego kredytu gotówkowego, to warto rozważyć możliwości, jakie oferuje pożyczka hipoteczna. Takie rozwiązanie pozwala w tańszy sposób uzyskać środki finansowe, które pozwolą na realizację naszych celów i marzeń. Na rynku dostępne są dwie opcje kredytów pod zastaw hipoteki, są to pożyczki celowe, czyli np. na remont oraz na dowolny cel. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, z którego skorzystać możemy wyłącznie na cele remontowe i prace związane z budową lub modernizacją nieruchomości, decydując się na złożenie wniosku w scenariuszu, który oferuje możliwość przeznaczenia pieniędzy na cele niezwiązane z zakupem nieruchomości, mamy możliwość wykorzystania ich np. na zakup samochodu, sprzętu elektronicznego czy nawet organizację wesela. Jeżeli interesują nas korzystne pożyczki pod zastaw w Radomiu możemy znaleźć grono doświadczonych doradców finansowych, którzy pomogą nam przygotować się do procesu kredytowego.

 pożyczki pod zastawAdekwatnie do formy prawnej naszego zatrudnienia będziemy musieli przygotować odpowiednie dokumenty dochodowe. W przypadku umowy o pracę lub zlecenia jest to stosunkowo dość proste, ponieważ wystarczą nam najczęściej zaświadczenie o zarobkach na druku bankowym o wypełnienie którego możemy poprosić w kadrach, potwierdzenie wpływów z wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące lub pełna historia operacji na naszym rachunku bankowym, w zależności od tego, w jakiej placówce składamy wniosek. Natomiast w sytuacji, kiedy posiadamy własną działalność gospodarczą konieczne będzie przygotowanie większej ilości dokumentów.

Właściciele firm zobowiązani są do przygotowania zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami ZUS oraz przygotowania zestawienia KPiR w formie narastającej za poszczególne miesiące bieżącego roku oraz za ostatni zamknięty rok obrachunkowy. Dodatkowo, niezbędne jest również przedłożenie szczegółowo rozliczonego ostatniego miesiąca oraz sporządzenie tabeli amortyzacyjnej, która pozwoli zwiększyć naszą zdolność kredytową. Czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu pożyczki jest taki sam, jak w przypadku ustanowienia hipoteki na nieruchomości i wynosi 21 dni kalendarzowych.