pomoc w rekrutacji pracowników

Proces rekrutacji pracowników

Znalezienie dobrego pracownika do firmy nie jest prostym zadaniem. Na posady wymagające posiadania wąskiej specjalizacji technicznej czy znajomości egzotycznego języka zwykle zgłasza się niewielu chętnych i trzeba wybierać spośród tego co się trafi. Z kolei na posady sklepowe, czy magazynowe nie wymagające doświadczenia ani wykształcenia zgłasza się cała masa ludzi, więc trzeba przebrnąć przez setki podań rekrutacyjnych.

Szybka i sprawna rekrutacja

pomoc w rekrutacji pracowników Nie każda firma posiada osobny dział HR, który mógłby się zająć cały procesem. Wtedy zostają dwie opcje – albo deleguje się pracownika do tego by ogarnął rekrutację albo też zatrudnia specjalistę z zewnątrz w ramach outsourcingu. Warto omówić oba podejścia by poznać ich mocne i słabe strony. Oddelegowanie osoby zatrudnionej ma w zasadzie dwie zalety – oszczędność finansowa (brak konieczności zatrudniania drugiej osoby) oraz oszczędność czasu (nie trzeba szukać specjalisty od HR). Nie da się ukryć, że faktycznie przydzielenie kogoś do zadania ma swoje plusy. Jednka czy taka osoba wie jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną? Wie jak rozpoznać dobrego pracownika? Umie dobrze skonstruować ofertę pracy? Jest to mocno wątpliwe. Jak wygląda zatem pomoc w rekrutacji pracowników w Szczecinie?

pomoc w rekrutacji pracowników Zatrudniony zostaje pracownik zewnętrzny specjalizujący się w branży HR. Na początku przygotuje on ofertę zatrudnienia i umieści ją na różnych portalach. Są tutaj różne szkoły – niektóre firmy w ogóle się nie ogłaszają, umieszczają oferty tylko na swojej stronie, tak by trafiła ona do osób, które chcą pracować w konkretnej firmie, a nie generalnie w branży. Są też takie które wrzucają ogłoszenia na darmowe i płatne portale by jak najwięcej osób je zobaczylo. Ekspert będzie też przeglądał CV i listy motywacyjne, jak i rozmawiał na zywo z wybranymi kandydatami. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nasi pracownicy mogą skupić się na swoich zadaniach, bo kto inny zajmie się rekrutacją. Mamy pewność, że cały proces przebiegnie profesjonalnie i zostanie wyłoniony dobry kandydat. Nie tracimy czasu na weryfikację podań i ich analizowanie, bo ekspert ma w tym doświadczenie i nie zajmie mu to dużo czasu. Po całej rekrutacji dostajemy CV wybranego kandydata, więc jedyne co trzeba zrobić to przygotować dla niego umowę.

Jak widać czasem warto jest poprosić o pomoc eksperta z zakresu HR, zamiast delegować przypadkowego pracownika do rozmów z kandydatami. W ten sposób wszystko przebiegnie profesjonalnie, szybko i sprawnie, a my nie musimy się niczym przejmować tylko skupić na swoich zadaniach.